Údržba praporů - How to take care of flags

Prapory jsou vyrobeny většinou z jemných a citlivých materiálů. 

Flags are usually made from soft and sensitive materials.

 

Prapory můžeme opatrně vyprat, pokud je to nezbytné, při teplotě vody do 30oC a opatrně vyžehlit. Žehličku nastavíme max. na silon až hedvábí.

Flags can be washed if its need but only in 30. And carefully gently ironed.

 

Jsou přichyceny nahoře na tyčce a dole oboustrannou lepící páskou. Pokud by se prapor odlepil, stačí vyměnit oboustranku, ale je potřeba počítat s tím, že oboustranka dobře drží, tak aby se při odlepování neroztrhla látka. Případně se dá vyměnit tímto způsobem i tyčka, pokud by se třeba zlomila.

Flags are attouched to stick by doubleside celotape, which can be changed if it's worn out, but carefully that during taking it off old celotape, material of flag is not damaged. The stick can be changed if it's need for it. 

 

Malované prapory je lépe neprat, nebo velice opatrně a nechat je jen chvilku ve vodě. Vodu použít maximálně 30OC teplou. Žehlit se dají přes plátno nebo pečící papír, žehličku nastavit na silon až hedvábí. 

Painted flag is better not to wash or very gently quick wash in 30. Ironing only over layer of fabric or baking paper. Iron set up for silk.

 

Použité barvy na malovaných praporech jsou barvy na hedvábí a na textil.

Paints used for flags are for silk and fabrics. 

 

Malované prapory nepřipevňuji k tyčce, nechávám ji volně vsunutou, připevňuji ji pouze na přání.

I don't use celotape to attouch stick normally, only if it's requested.