Prapory

Prapory při chválách vyjadřují vlastně to, co říkáme Bohu v písni melodií nebo slovy, ale barvou, obrazem, nebo pohybem toho, kdo prapor nese. Dokonce můžou vyjádřit i to, co slovy vyjádřit neumíme. Prapory nám také pomáhají radovat se a jásat před Bohem, vzdávat mu chválu a čest tak, aby to bylo nejen slyšet, ale i vidět. 

Vyrábíme několik druhů praporů. Zde je jejich základní rozdělení a vysvětlení, k čemu slouží:

  • Malované: Každý malovaný prapor nese jeden konkrétní obraz se svým vlastním významem. Použijeme ho například ve chvíli, kdy chceme Pána chválit tím, co je na praporu namalované. 
  • Jednobarevné: Zde je důležitá hlavně barva. Každá barva má nějaký význam, ať už takový, kterému rozumí každý, nebo Váš osobní, kterému rozumíte jen Vy a Bůh. Jejich použití je více univerzální.
  • Vícebarevné: Sem patří všelijaké efektní, měňavé a blýskavé prapory, které nesou dvě a více barev a s nimi jejich symboliku. Efekt těchto praporů se znásobí na nasvíceném pódiu, či na slunečním světle.
  • Taneční: Tancovat můžeme téměř s každým praporem, ale tyto k tomu přímo vybízí. Jejich celá krása se ukáže, až když se dají do pohybu. Jsou tedy vhodné hlavně pro chválu tancem.
  • Proklamační: Tyto prapory jsou pravý opak tanečních. Jejich krása, ale hlavně zpráva, kterou nesou, je vidět když visí, leží, nebo je neseme. Slouží k proklamaci, je tedy důležitější to, co jimi proklamujeme (vyznáváme, prohlašujeme...), než to, zda se prapor bude hýbat. Je to vlastě variace v Bibli zmiňovaných korouhví.
  • Speciální: Hledáte jedinečný prapor, nebo toužíte po něčem zajímavějším než je jednobarevný obdélník? Pak Vám doporučuji si tuto kategorii prohlédnout! Najdete zde například prapory z látky s kovovým vláknem, nebo duhovým leskem a prapory různých tvarů.
  • Dětské: Dětské prapory jsou vyráběny pro malé chváliče, které srdce volá k tanci s praporem, ale velké prapory jsou zatím větší než oni :) Tyto prapory jsou pro děti (a jejich okolí) bezpečné a nebudou si je přišlapovat.

Kategorie